Pagrindinis Video biblioteka Šiltinimo sistemų projektavimo ir įrengimo ypatumai. Tomas Jatulis

Šiltinimo sistemų projektavimo ir įrengimo ypatumai. Tomas Jatulis

2017.03.03 konferencijos „Efektyvus ir patikimas daugiabučių šiltinimas dabarčiai ir ateičiai“ pranešimas „Eksploatuojamų daugiabučių namų šiltinimo sistemų projektavimo ir įrengimo ypatumai“. Pranešėjas – Tomas Jatulis, UAB “Projektų rengimo centras” direktoriaus pavaduotojas. T. Jatulis sakė, kad, jo vertinimu, maždaug trečdaliui pastatų pasirenkamas vėdinamasis fasadas, kai tarp sienos apšiltinimo medžiagos ir apdailos paliekamas oro tarpas.

Didėjant energiniams reikalavimams, vėdinamieji fasadai gali kelti daugiau problemų, kadangi šiltinti reikia storiau, naudojama daugiau tvirtinimo elementų, taip atsiranda daugiau erdvės statybininkų “improvizacijai”, todėl padaugėja klaidų. Dar statant mažesnio, C ar B energinio efektyvumo namus, vėdinamųjų fasadų įrengimas buvo brangesnis nei tinkuojamųjų, o perėjus į aukštesnę A energinę klasę, šis skirtumas dar labiau padidės. T. Jatulis sakė, kad jo atstovaujama įmonė atlieka prieš metus atnaujintų daugiabučių monitoringą ir faktinio šilumos perdavimo skaičiavimus, ir pirminiai rezultatai leidžia daryti išvadą, kad pastatas su tinkuojamuoju fasadu sunaudoja mažiau šilumos energijos, nei pastatas su ventiliuojamąja sistema.

T. Jatulis pastebėjo, kad įrengiant tinkuojamąjį fasadą darbai atliekami greičiau ir kokybiškiau, fasadas turi reikiamo „lankstumo“, kai tenka sutvarkyti angokraščius, daug angų turinčius ir sudėtingos konfigūracijos fasadus. Toks fasadas tampa vientisos sienos konstrukcijos dalimi, kadangi prie sienos nereikia tvirtinti jokių konstrukcijų, ir taip išvengiama šalčio tiltelių.

Taip pat žiūrėkite

©
2024
Polistireninio putplasčio asociacija.
Visos teisės saugomos
Privatumo politika
Sprendimas –