Pagrindinis Video biblioteka Optimalių sąnaudų vertinimo metodikos taikymas išorinių atitvarų termoizoliacijai. Dr. Donatas Aviža

Optimalių sąnaudų vertinimo metodikos taikymas išorinių atitvarų termoizoliacijai. Dr. Donatas Aviža

Lietuvoje modernizuojamiems pastatams dabar keliami reikalavimai pasiekti ne žemesnę kaip C energinio efektyvumo klasę, tačiau D. Aviža teigia, kad vertinant optimalias sąnaudas modernizuotas daugiabutis turi pasiekti ne žemesnę nei A energinę klasę.

D. Aviža savo nuomonę pagrindžia skaičiavimais ir modeliavimu pasitelkus polistireninį putplastį. Pasak jo, C energinio naudingumo klasės pastatas per 30 metų eksploatacijos laikotarpį gyventojui kainuos net brangiau už pastatą, kurį apšiltinant pasiekti A+ energinio naudingumo klasės reikalavimai, todėl ilgajame periode geriau apsimoka apšiltinti pastatą storesniu sluoksniu. Mokslininkas sako, kad svarbu atsižvelgti į tai, kuo daugiabutis šildomas. Skaičiavimai rodo, kad šildant gamtinėmis dujomis racionali riba yra B klasė, tačiau kai šiluma tiekiama centralizuotai, racionalu būtų pasiekti A klasę.

Kalbėdamas apie investicijų atsipirkimą per ilgą pastato eksploatavimo laikotarpį, D. Aviža pabrėžė, kad labai svarbu, kokie modernizavimo darbai atliekami. „Tyrimo duomenys rodo, kad pastato atitvarų (sienų) apšiltinimas turi labai didelės įtakos galutiniam energijos sutaupymui – iki 60 proc. energijos galima sutaupyti vien tik apšiltinus atitvaras, iki 50 proc. efektyvumą galima pasiekti keičiant tik inžinerines sistemas, o apie 80 proc. galima sutaupyti apšiltinus ir inžinerines sistemas, ir atitvaras“, – sakė D. Aviža.

Taip pat žiūrėkite

©
2024
Polistireninio putplasčio asociacija.
Visos teisės saugomos
Privatumo politika
Sprendimas –