Pagrindinis Sprendimai Pamatų šiltinimas, rūsių išorinių sienų ir cokolių šiltinimas

Pamatų šiltinimas, rūsių išorinių sienų ir cokolių šiltinimas

Bendra informacija

Pamatų, rūsių išorinių sienų ir cokolių šiltinimas

Bendra informacija

Atlikti eksploatuojamų pastatų stebėjimai rodo, kad daugiausia gedimų pasitaiko cokoliuose (3 pav.) bei žemėje įgilintose konstrukcijose. Gedimai daugiausia susiję su drėgmės poveikiu (5 pav.). Kai prie cokolių daroma uždara nuogrinda, ant jos kaupiasi drėgmė ir įvairūs teršalai, veisiasi samanos bei kiti organizmai. Lietus aptaško cokolių apdailą ir jie tampa drėgni, murzini, dėmėti, iš jų veržiasi druskos. Lietus bei grunte esanti drėgmė su teršalais pro atsitiktines vietas gali prasiskverbti ir į cokolio apdailą. Į išorę besiskverbianti drėgmė gadina tinkuotų cokolių apdailą (3 pav.). Siekiant išvengti išvardytų gedimų, rekomenduojama prie tinkuojamų cokolių daryti tik atviras vėdinamas ir drenuojamas nuogrindas (4, 6, 7 pav.). Ant atvirų vėdinamų ir drenuojamų nuogrindų mažiau kaupiasi drėgmė bei teršalai, mažiau aptaškomas cokolių paviršius ir mažiau genda cokolių apdaila.

Pamatų, rūsių išorinių sienų ir cokolių šiltinimas

Siekiant išvengti išvardytų gedimų, rekomenduojama prie tinkuojamų cokolių daryti tik atviras vėdinamas ir drenuojamas nuogrindas (4, 6, 7 pav.). Ant atvirų vėdinamų ir drenuojamų nuogrindų mažiau kaupiasi drėgmė bei teršalai, mažiau aptaškomas cokolių paviršius ir mažiau genda cokolių apdaila. Kai prie cokolių tenka daryti betoninių plytelių ar kitokią uždarą nuogrindą, rekomenduojama cokoliams naudoti vėdinamą termoizoliacinę sistemą su lakštinių medžiagų apdaila (8, 9 pav.). Iš tokios šiltinimo sistemos vėdinamu tarpu greičiau pasišalina atsitiktinė drėgmė. Tokių cokolių apdaila genda retai. Be to cokolio šiltinimo sistema yra lengvai remontuojama, t. y. jeigu joje atsiranda gedimų, juos galima nesunkiai pataisyti.

Kai cokolių apdailai naudojamos apdailos plytelės, nuogrindos gali būti daromos atviros vėdinamos ir drenuojamos arba uždaros. Kai pastate nėra rūsio, cokolių šilumos izoliacija nuleidžiama iki nuogrindos, bet ne mažiau kaip 600 mm nuo pirmo aukšto grindų šilumos izoliacijos. Siekiant sumažinti šiltinimo sistemoje drėgmės bei teršalų sankaupas, rekomenduojama šilumos izoliacijos plokščių klijuojamą paviršių tepti klijais ištisai.

Kai atitvarų paviršiai nutepti bitumine hidroizoliacija, šilumos izoliacijai klijuoti prie jų turi būti naudojami alkidiniai arba kiti klijai, gerai sukimbantys su bitumine hidroizoliacija. Grunte esantį polistireninį putplastį rekomenduojama dengti gumbuota vėdinimo ir drenavimo membrana (6 pav.). Ji apsaugo šilumos izoliaciją nuo mechaninių pažeidimų, teršalų bei drėgmės kaupimosi. Cokolių tinkui rekomenduojama naudoti skiedinius, turinčius vandenį bei teršalus atstumiančių priedų (silikoną, polipropileną ir pan.).

Brėžiniai PDF

tab heading icon

Brėžiniai DWG

Straipsniai

2016 08 27

Pamatų šiltinimas: kad namo pagrindas būtų sausas ir šiltas

Straipsnis iš žurnalo Statyk Visiems žinoma tiesa – drėgmė ypač kenkia cokoliams, rūsio sienoms ir pamatams. Kartu su atmosferos ir grunto drėgme į patalpas skverbiasi šaltis, o taip atkeliauja įvairiausios problemos, tarp jų ir pelėsis. Todėl pamatų šiltinimas yra pakankamai sudėtingas uždavinys į kurį turi būti kreipiamas didelis dėmesys. Cokolio suderinimas su nuogrinda Cokolio šiltinamojo […]

©
2024
Polistireninio putplasčio asociacija.
Visos teisės saugomos
Privatumo politika
Sprendimas –