Pagrindinis Naujienos Naujienos Lietuvos statybininkų asociacijos narė – Polistireninio putplasčio asociacija
2024 04 16

Lietuvos statybininkų asociacijos narė – Polistireninio putplasčio asociacija

Šiemet Polistireninio putplasčio asociacijai (PPA) sukanka 20 metų. Jos įkūrimą 1998 m. Inicijavo dr. Jonas Žukas, profesionalus statybininkas ir mokslininkas, UAB „Kauno Šilas“ įkūrėjas, pagrindinis akcininkas bei tuometinis vadovas. Pirmuoju asociacijos prezidentu buvo išrinktas Lietuvoje gerai žinomas statybų vadovas ir žinovas Algirdas Vapšys. Jis vadovavo asociacijai iki 2001 m., kai buvo pakviestas patarėju į Vyriausybę. 2002–2014 m. Asociacijai vadovavo Vytautas Čaplikas. 2014 m. Prezidentu išrinktas dr. Česlovas Ignatavičius ir vadovavo iki 2018 m., kuomet tapo asociacijos garbės prezidentu. Nuo to laiko asociacijai vadovauja Saulius Vytautas Skrodenis.

PPA – Europos Polistireninio Putplasčio gamintojų asociacijos narė

Polistireninio putplasčio asociacija jungia keturias polistireninį putplastį gaminančias įmones:

  • UAB „Kauno šilas“, vadovas – Vytautas Adomavičius;
  • UAB „Baltijos polistirenas“, vadovas – Kęstutis Dagilis;
  • UAB „Šilputa“, vadovas – Ježy Makovski;
  • AB „Ukmergės gelžbetonis“, vadovas – Vaclovas Pakulis.

Asociacija 2006 m. tapo Europos polistireninio putplasčio gamintojų asociacijos (European Manufacturers of Expanded Polystyrene, EUMEPS) nare. 2007 m. Vilniuje įvyko EUMEPS prezidiumo posėdis ir reikšminga tarptautinė polistireninio putplasčio gamintojų konferencija, kurioje buvo aptartos polistireninio putplasčio gamybos ir naudojimo tendencijos Europoje. Joje pranešimą apie polistireninio putplasčio gamybos ir panaudojimo svarbą statinių šiltinimui Lietuvoje perskaitė dr. Č. Ignatavičius.

Plėtodama tarptautinius ryšius, PPA bendradarbiauja su Vokietijos polistireninio putplasčio asociacija Der Industrieverband Hartschaum e.V., bendrovėmis „BASF“, „BEWI“, „Synthos S.A.“ ir kitomis institucijomis.

Lietuvoje PPA aktyviai bendradarbiauja su Vilniaus Gedimino technikos bei Kauno technologijos universitetų mokslininkais, palaiko glaudžius ryšius su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,
Lietuvos statybininkų asociacija, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, savivaldybėmis.

Europoje polistireniniu putplasčiu šiltinama 81–83 proc. išorinių sienų

Asociacijos nariai – polistireninio putplasčio gamintojai – puikiai supranta statinių šiltinimo svarbą, šilumos energijos taupymo reikšmę, todėl visada stengiasi gaminti kokybišką ir patikimą polistireninį putplastį, atitinkantį visus Lietuvos ir Europos Sąjungos reglamentų reikalavimus bei kokybės standartus.

Dėl šios medžiagos patikimumo neturėtų būti jokių abejonių. Statistika rodo, kad polistireniniu putplasčiu Europoje šiltinama 81–83 proc. išorinių sienų, Belgijoje – daugiau nei 90 proc., Lenkijoje – 85 procentai. Ši medžiaga nesudaro jokio pavojaus gamtai ar žmonių sveikatai. Daugelio mokslininkų teigimu, polistireninis putplastis praktiškai gali būti naudojamas visiems atitvarams šiltinti bei garsui slopinti.

Šiandien Lietuvoje gaminamo polistireninio putplasčio asortimentas yra labai platus. Lietuviškas polistireninis putplastis gali būti laisvai panaudotas ir visiems atitvarams šiltinti, ir garsui izoliuoti. Be anksčiau šalyje pradėto gaminti baltojo polistireninio putplasčio dabar Lietuvoje vis daugiau gaminamas naujas, efektyvesnis „NEOPOR“ – pilkasis polistireninis putplastis.

Dirbant kolegialiai, rezultatai kur kas paveikesni

Siekiant visuomenei ir statybos rinkos dalyviams suteikti patikimos informacijos apie polistireninio putplasčio savybes bei tinkamą jo naudojimą, asociacija nuolat analizuoja gaminamo produkto
pritaikymo sferas ir ruošia taisykles, kaip tinkamai šiltinti statinius. Todėl Asociacija nuolat stebi šios srities pasaulines naujoves, vertina mokslininkų bei praktikų rekomendacijas, kartu su LSA, projektuotojais ir kitais specialistais nagrinėja Lietuvos statinių šiltinimo patirtį.

Aplinkos ministerijoje įregistruotos PPA parengtos statybos taisyklės ST 124555837.01:2005 „Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu“ tapo normatyvinių statybos techninių dokumentų sudėtine dalimi. Vėliau jos atnaujintos (ST 2124555837.01:2013).

Atnaujinimas liudija, kad Asociacijai svarbu stebėti visas naujoves, neatsilikti, atsakingai pateikti savo produktą klientams. PPA ir toliau numato vystyti statinių šiltinimo stebėseną, organizuoti
reikiamus šiltinimo tyrimus, atlikti kitus reikiamus veiksmus, gerinant Lietuvos statinių šiltinimo efektyvumą ir kokybę.

Kai gėrio siekia viena institucija, gaunamas vienoks rezultatas, o kai jo siekiama drauge su kitomis institucijomis, su bendraminčiais, tada rezultatas būna žymiai geresnis.

Polistireninio putplasčio asociacija 2014 m. įstojo į Lietuvos statybininkų asociaciją. Bendravimas su LSA vystosi puikiai – PPA kartu su LSA, su mokslininkais, kitomis institucijomis bei užsienio partneriais organizavo ne vieną konferenciją, analizavo šiltinimo polistireniniu putplasčiu ypatumus, diegiamus techninius sprendinius, finansavimo ir kitus klausimus, kurie aktualūs ir dabarčiai, ir ateičiai.

Konferencijose dalyvavo Lietuvos statybininkai, projektuotojai, projektų vadovai, techniniai prižiūrėtojai bei statybos specialybes studijuojantis jaunimas.

Inicijavo profesinio meistriškumo nominaciją „STATINIŲ ŠILTINIMO LYDERIS“

Polistireninio putplasčio asociacija labai vertina projektavimo, statybos ir techninės priežiūros bendroves, kurios itin sėkmingai atlieka statinių šiltinimą bei modernizavimą, naudoja pažangias
technologijas, efektyviai mažinančias šilumos energijos suvartojimą ir gamtos taršą. Tokioms pastangoms įvertinti Asociacija įsteigė profesinio meistriškumo nominaciją „Statinių šiltinimo lyderis“. Jo laureatus skelbia komisija, į kurią atstovus deleguoja Aplinkos ministerija, LSA, Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga ir PPA.

„Statinių šiltinimo lyderio“ apdovanojimai kasmet įteikiami per profesinę Statybininkų dienos šventę, kurią rengia Aplinkos ministerija ir LSA. Laureatai skelbiami LSA ir PPA tinklalapiuose. Tokius garbingus apdovanojimus jau turi:

  • UAB „Dauniškis ir ko“;
  • AB „Panevėžio statybos trestas“;
  • UAB „Dzūkijos statyba“ ir kt.

Apdovanoti ir pavyzdingai dirbantys techniniai prižiūrėtojai:

  • Vytautas Rimkus;
  • Saulius Vytautas Skrodenis;
  • Vytas Staugaitis ir kt.

Apdovanojimas turi savo logotipą, kuris priklauso Polistireninio putplasčio asociacijai ir kurį savo reikmėms gali naudoti nominacijos laureatai.

Polistireninio putplasčio asociacija
Straipsnio autorius

TAIP PAT SKAITYKITE

2025 01 05

Baigiančio kadenciją aplinkos ministro sprendimas: žingsnis atgal Lietuvos statybų rinkoje

Baigiančio kadenciją aplinkos ministro priimtas įsakymas, susijęs su statybos techninio reglamento STR 2.04.01:2018 pakeitimais, sukėlė nemažai klausimų ir kritikos. Šis sprendimas, nors ir vedamas gerų ketinimų palengvinti biurokratinę naštą, griauna efektyviai veikusią sistemą ir atveria duris abejotinoms praktikoms, kurios kelia grėsmę statinių kokybei bei saugumui. Nepaisant gausių rinkos dalyvių pastabų ir prašymų palikti reikalavimus, išeinantis […]

2024 10 11

Ar šališka studija gali padėti daugiabučių renovacijai?

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą“ ir „2XJ“ architektais pristatė „Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires“. Visi norime, kad Lietuvoje renovacija pagaliau įsibėgėtų ir duotų realius energijos sutaupymo ir poveikio klimato kaitai mažėjimo rezultatus. Tačiau ar gali šališka studija ir jos pagrindu parengtos gairės tai užtikrinti? Kieno interesus atstovauja Vilniaus miesto […]

2024 10 10

EPS pramonė atsiriboja nuo importo iš karą kurstančių šalių

Importo statistiniai duomenys rodo, kad EPS žaliavos į Europą vis dar importuojamos iš karą kurstančių šalių, tokių kaip Rusija ir Iranas. Produktai importuojami tiesiogiai arba per trečiąsias šalis, kurios naudojasi prekybos su ES lengvatomis. Importuojamos medžiagos taip pat atkeliauja iš šalių, kurios nusprendžia remti šias nesąžiningas valstybes, pirkdamos iš jų pigias žaliavas ir energiją. Polistireninio […]

2024 09 30

EPS gali būti perdirbtas 100 %

Siekdami polistireninio putplasčio (EPS) sektoriaus tvarumo, polistireninio putplasčio asociacija ir jos nariai nuolat siekia didinti EPS medžiagų, kurios yra visiškai perdirbamos, žiediškumą. To siekiama dviem būdais: panaudotų EPS pakuočių ir statybinių EPS atraižų perdirbimu, taip pat bendromis iniciatyvomis, kuriomis siekiama geriau sekti ir kiekybiškai įvertinti perdirbimo pastangas ir skleisti EPS atliekų atskiro surinkimo kultūrą. Perdirbimas: […]

2024 09 02

Kaip rūšiuoti ir priduoti polistireninio putplasčio atliekas

EPS (polistireninis putplastis) yra plačiai naudojama medžiaga, kurią galima perdirbti ir panaudoti pakartotinai. Tačiau svarbu žinoti, kaip tinkamai rūšiuoti, pakuoti ir priduoti polistireninio putplasčio (EPS) atliekas, kad jos būtų perdirbtos efektyviai. Rūšiavimas Polistireninis putplastis turi būti rūšiuojamas atskirai nuo kitų atliekų. Labai svarbu įsitikinti, kad EPS atliekos nėra užterštos maisto likučiais, riebalais ar kitomis medžiagomis, […]

2024 08 05

Pagrindiniai mažai energijos naudojančių pastatų skatinimo prioritetai

Pasaulinėms aplinkosaugos problemoms įgaunant vis didesnę svarbą, mažai energijos naudojantys pastatai dar niekada nebuvo tokie reikalingi. Vienas iš pagrindinių sprendimų šioms problemoms gali būti polistireninis putplastis – medžiaga, dažnai nepakankamai vertinama dėl savo išskirtinių savybių, puikiai atitinkančių šiuos aplinkosaugos ir tvarumo tikslus. Šiame straipsnyje nagrinėjame pagrindinius prioritetus skatinant mažai energijos naudojančių pastatų statybą, pabrėždami tai, […]

2025 01 05

Baigiančio kadenciją aplinkos ministro sprendimas: žingsnis atgal Lietuvos statybų rinkoje

Baigiančio kadenciją aplinkos ministro priimtas įsakymas, susijęs su statybos techninio reglamento STR 2.04.01:2018 pakeitimais, sukėlė nemažai klausimų ir kritikos. Šis sprendimas, nors ir vedamas gerų ketinimų palengvinti biurokratinę naštą, griauna efektyviai veikusią sistemą ir atveria duris abejotinoms praktikoms, kurios kelia grėsmę statinių kokybei bei saugumui. Nepaisant gausių rinkos dalyvių pastabų ir prašymų palikti reikalavimus, išeinantis […]

2024 10 11

Ar šališka studija gali padėti daugiabučių renovacijai?

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą“ ir „2XJ“ architektais pristatė „Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires“. Visi norime, kad Lietuvoje renovacija pagaliau įsibėgėtų ir duotų realius energijos sutaupymo ir poveikio klimato kaitai mažėjimo rezultatus. Tačiau ar gali šališka studija ir jos pagrindu parengtos gairės tai užtikrinti? Kieno interesus atstovauja Vilniaus miesto […]

©
2025
Polistireninio putplasčio asociacija.
Visos teisės saugomos
Privatumo politika
Sprendimas –