Lietuvoje šlaitinių stogų laikantieji elementai (gegnės, ilginiai, statramsčiai ir kt.) dažniausiai yra mediniai. Metaliniai, gelžbetoniniai arba kt. laikantieji elementai dažniausiai pasitaiko pramonės bei viešosios paskirties pastatuose. Mediniai stogų laikantieji elementai privalo būti apdoroti anitiseptikais. Medinių elementų masinis drėgnis turi būti ne didesnis kaip 20 % ir ne mažesnis kaip 8 % (rekomenduojama 10–12 %).
Polistireninio putplasčio šilumos izoliacija dažniausiai dedama tarp gegnių (45 pav.). Rečiau virš gegnių (46 pav.), kadangi susidaro stora stogo konstrukcija. Kai nepakanka šilumos izoliacijos, esančios tarp gegnių, ją galima papildyti polistireniniu putplasčiu virš gegnių (47 pav.). Polistireninis putplastis į stogą dedamas po to, kai iš apačios prie gegnių yra pritvirtinti horizontalūs 40 X 40–80 mm tašai. Kai šilumos izoliacija daroma iš kelių sluoksnių, jų tarpusavio siūlės perstumiamos ≥ 200 mm. Apatinių polistireninio putplasčio plokščių siūlės turi būti ties horizontalių tašų viduriu. Tarp polistireninio putplasčio plokščių esančius atvirus tarpus bei plyšius būtina užpurkšti montažinėmis putomis arba standžiai užsandarinti polistireninio putplasčio atraižomis. Polistireninio putplasčio plokščių ir jų sandūrų paviršiai turi būti lygus, kad ant jų arba prie jų nesusilaikytų drėgmė.
Šlaitinio stogo karnize turi būti įrengtos vėdinimo angos, ne mažesnės kaip 0,2 % vieno metro pločio juostos stogo šlaito paviršiaus ploto ir ne mažesnės kaip 200 cm² karnizo metrui. Šlaitinio stogo kraigas irgi turi būti vėdinamas. Jame turi būti įrengtos vėdinimo angos į abi puses. Jų plotas kiekvienoje kraigo pusėje privalo būti ne mažesnis kaip 0,05 % vieno metro pločio juostos stogo šlaito paviršiaus ploto ir ne mažesnis kaip 50 cm² kraigo metrui. Kad į stogą pro kraigus nepatektų lietaus vanduo, sniegas bei teršalai, į kraigą reikia dėti specialius įdėklus. Kraigo įdėklus komplektuoja stogų dangos tiekėjai. Stogo viduje esančio vėdinimo tarpo skerspjūvio plotas turi būti ne mažesnis kaip 200 cm²/m. Vėdinimo tarpo aukštis turi būti 20–40 mm.
Šlaitinių stogų dangoms gali būti naudojamos: bituminės čerpės, keraminės bei cementinės čerpės, skardos lakštai su užkaitinėmis jungtimis, profiliuoti su čerpių imitacija skardos lakštai, banguoto plaušocemenčio lakštai, lygaus plaušocemenčio lakštai, medinės malksnos, nendrės, šiaudai ir kt. Stogų dangų atsparumas tūriniam šaldymui turi būti ne mažesnis kaip F(RE)>150.