Pagrindinis Naujienos Naujienos Senų daugiabučių namų renovacija: ką reikia žinoti?
2024 04 23

Senų daugiabučių namų renovacija: ką reikia žinoti?

Senų daugiabučių renovacija liečia tūkstančius žmonių ir jų ilgalaikę ateitį. Tam, kad galėtumėte priimti tokius svarbius sprendimus objektyviai, pateikiame jums svarbiausią informaciją apie tai.

Daugiabučiai namai sunaudoja apie 75% centralizuotai tiekiamos šilumos energijos, tačiau didžioji dalis jų (apie 83%) vis dar yra energiškai neefektyvūs.

Siekiant sumažinti sparčiai augančias sąskaitas už šildymą, pastatus būtina renovuoti. Apšiltinus išorines sienas, pakeitus radiatorius, langus, lauko duris, stogo dangą bei atlikus šilumos mazgo rekonstrukciją yra padidinamas pastato energetinis efektyvumas ir gerokai sumažinamas pastato energijos poreikis. Būtent tai leidžia sutaupyti didelę dalį šildymo kaštų, o kartu ir prisidėti prie energijos taupymo bei gamtos tausojimo.

Senų daugiabučių namų renovacija – tai daugiau nei tik statybos projektas; tai permainų kelionė, kuri daro įtaką visų juose gyvenančių žmonių gyvenimui. Pradedant tokį projektą, vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos teks priimti, yra susijęs su izoliacinėmis medžiagomis ir sistemomis. Gilinkimės į gyventojams svarbiausius veiksnius ir pagrindinius sėkmingos renovacijos aspektus.

  1. Komfortas ir energijos vartojimo efektyvumas:

Gyventojams svarbiausia yra komfortas. Rinkdamiesi izoliacines medžiagas ir sistemas, pirmenybę teikite toms, kurios didina šiluminį komfortą. Niekas nenori kęsti šaltų žiemų ar karštų vasarų dėl prastos izoliacijos. Su tuo glaudžiai susijęs ir energijos vartojimo efektyvumas – gerai izoliuotame pastate ne tik jauku gyventojams, bet ir gerokai sumažėja šildymo ir vėsinimo išlaidos.

  1. Sutaupomos šildymo išlaidos:

Skirtingos izoliacinės medžiagos gali lemti skirtingą šildymo išlaidų taupymą. Labai svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip pastato dydis ir struktūra. Nors pradinės išlaidos gali skirtis, ilgalaikės sutaupytos lėšos yra didelės. Tokios medžiagos kaip polistireninis putplastis, pasižyminčios puikia šilumine izoliacija, ilgainiui gali padėti sutaupyti daug energijos.

  1. Poveikis aplinkai:

Šiuolaikiniame ekologiškai sąmoningame pasaulyje aplinkosaugos aspektai yra labai svarbūs. Rinkitės izoliacines medžiagas, kurios daro mažą poveikį aplinkai. Daugelis gyventojų vertina renovacijos projektus, kuriuose pirmenybė teikiama tvarumui. Tokios medžiagos, kaip polistireninis putplastis, ne tik gerai veikia, bet ir daro minimalų poveikį aplinkai. (Moksliniai tyrimai)

  1. Triukšmo mažinimas:

Senesniuose daugiabučiuose namuose triukšmo tarša gali kelti nemažai rūpesčių. Pasirinkta izoliacija gali turėti didelės įtakos triukšmo mažinimui. Įsitikinkite, kad pasirinktos medžiagos užtikrina garso izoliacijos privalumus, kad sukurtumėte ramią gyvenamąją aplinką.

  1. Estetika ir dizainas:

Nors funkcionalumas yra gyvybiškai svarbus, estetika taip pat svarbi. Apsvarstykite, kaip izoliacinės medžiagos veikia pastato išvaizdą. Kai kurias medžiagas galima paslėpti už sienų, o kitas gali tekti įtraukti į dizainą. Svarbiausia suderinti funkcionalumą ir estetiką.

  1. Profesinė patirtis:

Svarbiausia pasirinkti tinkamą renovacijos komandą. Patyrę rangovai ir architektai gali padėti jums priimti sprendimus ir užtikrinti, kad pasirinktos medžiagos ir sistemos atitiktų gyventojų poreikius ir vietos statybos standartus.

Na ir paskiausiai norime atkreipti jūsų dėmesį, kad fizikos dėsnių dar niekas neatšaukė ir to moko mokyklose. Kalbame apie šilumos laidumo skaičiavimus, kurie yra reglamentuojami statybos reglamento. Fizika sako, jog šiluma sklinda trimis būdais:

  • Laidumo – šiluma perduodama kūnui tiesiogiai liečiantis prie kietų ar skystų medžiagų;
  • konvekcijos– šiluma perduodama per oro srautą;
  • ir spinduliavimo– šiluma tarp kūnų perduodama elektromagnetinio spinduliavimo metu (pvz., saulė);

Mes nežinome kodėl konvekcijos skaičiavimai buvo išimti iš statybos reglamento, tačiau, tai nepakeitė būdų, kaip šiluma sklinda ir kaip turėtų būti skaičiuojama.

Nesigilinsime į klausimus kodėl ir kas pakeitė metodiką ar kas buvo blogai, nors šiuos klausimus ne kartą kėlėme, tačiau norime atkreipti jūsų, vartotojų dėmesį į tai, kad projektuotojams ir statybininkams skaičiuojant šilumos laidumą ir kitus dydžius, svarbu įvertinti ir konvekciją, kad jūsų namai išties būtų šilti ir jaukūs.

Apibendrinant galima pasakyti, kad senų daugiabučių namų renovacija – tai galimybė pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę, kartu padidinant energijos vartojimo efektyvumą ir tvarumą. Teikdami pirmenybę komfortui, energijos taupymui, poveikiui aplinkai ir atitikčiai teisės aktų reikalavimams, senstančius statinius galite paversti moderniais, ekologiškais prieglobsčiais, kurie gyventojams ir nekilnojamojo turto savininkams suteiks ilgalaikę vertę. Priimkite sprendimus dėl renovacijos apgalvotai ir stebėkite, kaip šie seni pastatai tampa modernaus gyvenimo įkūnijimu.

Toliau rasite informacijos šaltinius, kuriuos rekomenduojame perskaityti, kad būtų lengviau apsispręsti dėl pačios renovacijos ir jos tipo.

Kai nuo darbų kokybės priklauso viskas: daugiabučio fasado apšiltinimas

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/kokybiskos-renovacijos-gidas/kai-nuo-darbu-kokybes-priklauso-viskas-daugiabucio-fasado-apsiltinimas-74329244

Kokį fasadą rinktis renovacijai – ventiliuojamą ar tinkuotą?

‎‎ Plačiau: https://sa.lt/koki-fasada-rinktis-renovacijai-ventiliuojama-ar-tinkuota/

Kodėl renovavus fasadą gali padidėti elektros energijos suvartojimas?

‎‎ Plačiau: https://sa.lt/kodel-renovavus-fasada-gali-padideti-elektros-energijos-suvartojimas/

Tinkuojamų fasadų šiltinimo sistemų pliusai ir minusai

https://www.ekspertai.lt/tinkas_glaistas/patarimai/tinkuojamu_fasadu_siltinimo_sistemu_pliusai_ir_minusai

SPRENDINIAI

Išorinių sienų šiltinimas tinkuojama sudėtine termoizoliacine sistema:

https://epsa.lt/sprendimai/isoriniu-sienu-siltinimas-tinkuojama-sudetine-termoizoliacine-sistema/

Išorinių sienų šiltinimas vėdinama termoizoliacine sistema:

https://epsa.lt/sprendimai/isoriniu-sienu-siltinimas-vedinama-termoizoliacine-sistema/

Daugiau informacijos apie renovaciją galite rasti štai čia:

https://epsa.lt/kategorija/renovacija

Sigita Vaičiutė
Straipsnio autorius

TAIP PAT SKAITYKITE

2024 09 02

Kaip rūšiuoti ir priduoti polistireninio putplasčio atliekas

EPS (polistireninis putplastis) yra plačiai naudojama medžiaga, kurią galima perdirbti ir panaudoti pakartotinai. Tačiau svarbu žinoti, kaip tinkamai rūšiuoti, pakuoti ir priduoti polistireninio putplasčio (EPS) atliekas, kad jos būtų perdirbtos efektyviai. Rūšiavimas Polistireninis putplastis turi būti rūšiuojamas atskirai nuo kitų atliekų. Labai svarbu įsitikinti, kad EPS atliekos nėra užterštos maisto likučiais, riebalais ar kitomis medžiagomis, […]

2024 08 05

Pagrindiniai mažai energijos naudojančių pastatų skatinimo prioritetai

Pasaulinėms aplinkosaugos problemoms įgaunant vis didesnę svarbą, mažai energijos naudojantys pastatai dar niekada nebuvo tokie reikalingi. Vienas iš pagrindinių sprendimų šioms problemoms gali būti polistireninis putplastis – medžiaga, dažnai nepakankamai vertinama dėl savo išskirtinių savybių, puikiai atitinkančių šiuos aplinkosaugos ir tvarumo tikslus. Šiame straipsnyje nagrinėjame pagrindinius prioritetus skatinant mažai energijos naudojančių pastatų statybą, pabrėždami tai, […]

2024 07 17

Polistireninis putplastis: šimtmetį trukusi universalaus plastiko raida

Polistireninio putplasčio, plačiai naudojamo įvairiuose gaminiuose – nuo kavos puodelių iki pastatų izoliacijos, istorija yra ilgesnė, nei daugelis įsivaizduoja. Nors jis plačiai naudojamas neseniai, jo mokslinės šaknys siekia daugiau nei šimtmetį. Nuo mokslinio atradimo iki masinės gamybos Polistireninio putplasčio istorija prasidėjo 1839 m., kai vokiečių vaistininkas Eduardas Simonas, atlikdamas eksperimentus su natūraliu balzamu, atrado kietą […]

2024 07 01

ETICS naujienos

Lenkijoje vykusi tarptautinė ETICS konferencija, kurią organizavo Lenkijos termoizoliacinių sistemų asociacija, ir vėl tapo svarbia platforma, kurioje buvo aptariami išorinių termoizoliacinių kompozitinių sistemų (ETICS) pasiekimai. Šių metų konferencijoje, vykusioje 2024 m. gegužės 9-10 d. Žnino mieste (Lenkija), buvo perskaityti reikšmingi pranešimai ir surengtos diskusijos, nors daugiau dėmesio nei ankstesniais metais buvo skiriama inkaravimui. Savo įžvalgomis […]

2024 06 04

Tvarus konkurencingumas

Europos ekonomikai lemiamu momentu EUMEPS (Europos polistireninio putplasčio gamintojų asociacija), kurios nariai esame ir mes, palaiko Jungtiniame Europos pramonės manifeste išdėstytą plataus užmojo viziją stiprinti žemyno pramonės gyvybingumą. Šis strateginis aljansas sudaromas lemiamu momentu, kai Europos pramonės šakos yra pasirengusios iš naujo apibrėžti savo padėtį pasaulyje, pasitelkdamos tvarią praktiką, inovacijas ir atsparumą. Europos pramonės renesansas: […]

2024 05 06

Europos statybų pramonei lemiamas balsavimas dėl Statybos produktų reglamento (CPR) peržiūros.

2024 m. balandžio 10 d. įvyko Europos statybų pramonei lemiamas balsavimas dėl Statybos produktų reglamento (SPR) peržiūros. Šiame lemiamame balsavime iš viso dalyvavo 623 Europos Parlamento (EP) nariai, didžioji dauguma – 505 balsai už, 40 prieš ir 78 susilaikė. Šis aiškus pritarimas atspindi bendrą Europos Sąjungos tikslą siekti pažangos siekiant tvaresnio, efektyvesnio ir darnesnio statybos […]

2024 09 02

Kaip rūšiuoti ir priduoti polistireninio putplasčio atliekas

EPS (polistireninis putplastis) yra plačiai naudojama medžiaga, kurią galima perdirbti ir panaudoti pakartotinai. Tačiau svarbu žinoti, kaip tinkamai rūšiuoti, pakuoti ir priduoti polistireninio putplasčio (EPS) atliekas, kad jos būtų perdirbtos efektyviai. Rūšiavimas Polistireninis putplastis turi būti rūšiuojamas atskirai nuo kitų atliekų. Labai svarbu įsitikinti, kad EPS atliekos nėra užterštos maisto likučiais, riebalais ar kitomis medžiagomis, […]

2024 08 05

Pagrindiniai mažai energijos naudojančių pastatų skatinimo prioritetai

Pasaulinėms aplinkosaugos problemoms įgaunant vis didesnę svarbą, mažai energijos naudojantys pastatai dar niekada nebuvo tokie reikalingi. Vienas iš pagrindinių sprendimų šioms problemoms gali būti polistireninis putplastis – medžiaga, dažnai nepakankamai vertinama dėl savo išskirtinių savybių, puikiai atitinkančių šiuos aplinkosaugos ir tvarumo tikslus. Šiame straipsnyje nagrinėjame pagrindinius prioritetus skatinant mažai energijos naudojančių pastatų statybą, pabrėždami tai, […]

©
2024
Polistireninio putplasčio asociacija.
Visos teisės saugomos
Privatumo politika
Sprendimas –